Peda.net > Verkkolehtien etusivu > Jyväskylän maalaiskunta > Jyskän koulu > Takaisin verkkoveräjään... >>

Jyskän koulun verkkolehti

  Kirjaudu toimitukseen >>
Etusivu > Urheilu ja liikunta > Jyskän yleisurheilukisat 2000 > Sisällysluettelo

Jyskän yleisurheilukisat 2000

Jyskän koulun yleisurheilupäivä

Jyskän koulussa vietettiin keskiviikkonan 13.9 yleisurheilupäivää.

Kisa sujuivat lähes aurinkoisen sään vallitessa, vain viime hetkellä sade virkisti minimaratoniin osallistuneita!

Tuloksia:
PALLONHEITTO 3 LK TYTÖT

1. Niina Hämäläinen 15.65
2. Noora Nieminen 14.70
3. Noora Suhonen 13.80
4. Henna Janatuinen 13.70
5. Johanna Leikman 13.40
6. Ella Suuronen 12.40
7. Annina Kasvi 11.40
8. Annukka Malin 11.30
9. Marianne Määttä 10.30
10. Sanna Luoma 9.60
11. Henna-Riika Uusitalo 8.60
12. Jonna Närhi 7.90
13. Jenni Kilpiö 7.00
14. Noora Järvinen 6.60
15. Sonja Lappalainen 6.30

PALLONHEITTO 3LK POJAT

1. Tomi Ahonen 36.50
2. Joona Hallikainen 35.10
3. Juho-Antti Luoma 31.80
4. Joonas Kekkonen 29.60
5. Eetu Korpi 27.30
6. Tommi Jylhä 25.40
7. Tapio Honkonen 24.00
8. Lasse Kalho 22.30
9. Juhana Suhonen 18.30

JYSKÄN KOULU URHEILUKILPAILU 13.9.2000

PALLONHEITTO 4 LK TYTÖT

1. Sini Suontausta 19.55
2. Maiju Häkkinen 17.70
3. Sarianna Rompasaari 17.45
4. Hanna Niemi 17.10
5. Katariina Vuorinen 17.00
6. Mira Ilves 15.90
7. Jenni Pajukanta 15.00
8. Viivi Heinonen 14.90
9. Niina Niutanen 14.50
10. Minna Nikulainen 13.80
11. Christina Boman 12.40
12. Sanna Nokka 11.20
13. Heini Karjalainen 10.30
14. Tiia Auvinen 9.95
15. Jenni Wihinen 8.90
16. Jenni Vekki 7.40
17. Satu Rossa 6.50
PALLONHEITTO 4 LK POJAT

1. Lauri Pihlajamäki 39.85
2. Juho Nurmi 39.20
3. Joonas Pylsy 37.40
3. Perttu Ahila 37.40
5. Jarkko Hämäläinen 36.80
6. Juuso Aho 30.60
7. Janne Junkkarinen 29.45
8. Jarkko Leinonen 29.40
9. Sami Toivonen 28.80
10. Joni Nieminen 28.25
11. Petri Luukkonen 27.60
12. Olli Akselin 25.55
13. Kimmo Moilanen 17.30
14. Teemu Rissanen 16.00
15. Marko Karvonen 15.00
16. Sakari Lerkkanen 10.35
JYSKÄN KOULU URHEILUKILPAILU 13.9.2000

KUULA 5 LK TYTÖT
1. Suvi-Tuuli Leinonen 6.67
2. Tiina Karinen 5.96
3. Henna Ahonen 5.49
4. Ilona Bontenbal 5.34
5. Lilja Puura 5.27
6. Leena Keränen 5.01
7. Outi Keskinen 4.78
8. Taija Tolvanen 4.64
9. Laura Manninen 4.14
10. Kaisa Leino 4.00
11. Hanna Hiltunen 3.77
12. Silja Viinikainen 3.74
13. Heini Leinonen 3.45
KUULA 5LK POJAT
1. Giuseppe Postorino 8.41
2. Tommi Virenius 8.24
3. Sami Pänkäläinen 6.81
4. Tero Tuominen 6.70
5. Natanael Sinisalo 6.57
6. Tommi Sihvonen 6.00
7. Arto Kivi 5.95
JYSKÄN KOULUN URHEILUKILPAILU 13.9.2000

KUULA 6 LK TYTÖT

1. Saara Pekkala 7.27
2. Sini-Maria Hakkarainen 6.40
3. Hanne Honkonen 6.35
4. Annika Kurittu 5.76
5. Mari Karesmaa 5.24
6. Satu Kahelin 5.19
7. Emma Korpi 5.10
8. Henna Rajala 4.87
9. Milla Nieminen 4.73
10. Sanni Valtonen 4.72
11. Jenna Junkkarinen 4.65
12. Marina Ruuska 4.63
13. Anni Räisänen 4.59
14. Henna Luoma 4.57
15. Iida Peltosalmi 4.54
16. Anu Oksanen 4.50
17. Noora Nurmikolu 4.46
18. Tiia Vihilä 4.32
19. Maiju Hiltunen 3.94
20. Aino Pulkkanen 3.70
KUULA 6 LK POJAT

1. Jussi Ahola 9.92
2. Sami Punkki 8.48
3. Tomi Harju 8.40
4. Aleksi Marttila 7.99
5. Markus Järviö 7.65
6. Veli-Matti Leinonen 6.73
7. Mika Huupponen 5.97
8. Ville Keinonen 5.93
9. Atte Pekkala 5.53
10. Jussi Matilainen 5.46
60 M LOPPUKILPAILU 1 LK TYTÖT

1. Jatta Haapamäki 12.07
2. Minna Kurittu 12.25
3. Jutta Temonen 12.31
4. Emilia Pekkala 12.38
5. Jenny Härkönen 12.68
6. Viivi Sipinen 13.28

60 M LOPPUKILPAILU 1 LK POJAT

1. Jussi Toikkanen 11.23
2. Jesse Halttunen 11.35
3. Mika Siikki 11.40
4. Jere Keskinen 12.32
5. Miro Halttunen 12.37
6. Teemu Manninen 12.50

60 M LOPPUKILPAILU 2 LK TYTÖT

1. Milja Parviainen 10.59
2. Eeva murtolahti 10.70
3. Taru Mustamäki 10.97
4. Iisa Hytönen 11.69
5. Karoliina Malinen 11.72
6. Tabita Sinisalo 12.05

60 M LOPPUKILPAILU 2 LK POJAT

1. Topias Kuukkanen 10.66
2. Joel Nissinen 10.80
3. Antti Akselin 11.03
4. Mika Auranen 11.87
5. Petri Pitkänen 12.56
6. Jari Hirsimäki 12.85

60 M LOPPUKILPAILU 3 LK TYTÖT

1. Maija Minkkinen 10.64
2. Maija Virenius 10.70
3. Anniina Leppänen 10.88
4. Carita Luukkainen 11.46
5. Suvi Puura 11.50
6. Kaisu Valen 11.60

60 M LOPPUKILPAILU 3 LK POJAT

1. Toni Ahonen 9.72
2. Samu Toikkanen 9.90
3. Joni Raasakka 10.22
4. Touko Keippilä 10.50
5. Samu Manninen 10.84
6. Teemn Kauppinen 10.87

60 M LOPPUKILPAILU 4 LK TYTÖT

1. Heidi Liimatainen 9.96
2. Alisa Murtolahti 10.22
3. Maiju Häkkinen 10.88
4. Sofia Haveri-Heikkilä 11.00
5. Sanna Sojakka 11.19
6. Jonna Temonen 11.21

60 M LOPPUKILPAILU 4 LK POJAT

1. Perttu Ahila 9.64
2. Joona Koskela 10.03
3. Joonas Pylsy 10.31
4. Jussi Minkkinen 11.15
5. Jonne Junkkarinen 11.20
6. Marko Karvonen 11.25

60 M LOPPUKILPAILU 5 LK TYTÖT

1. Henna Anonen 9.25
2. Anniina Minkkinen 9.90
3. Salla Savolainen 10.00
4. Irene Leinonen 10.28
5. Enni Airaksinen 10.40
6. Maija Kainulainen 17.52
60 M LOPPUKILPAILU 5 LK POJAT

1. Joni Haapamäki 9.08
2. Paavo Ryynänen 9.40
3. Matias Lievonen 9.60
4. Tommi Virenius 10.13
5. Kim Luhanko 10.15
6. Natte Sinisalo 10.20

60 M LOPPUKILPAILU 6 LK TYTÖT

1. Sini-Maria Hakkarainen 9.31
2. Annika Kurittu 10.08
3. Miia Oksanen 10.15
4. Taina Rautiainen 10.28
5. Jaana Pänkäläinen 10.45
6. Heini Peräkylä 10.58


60 M LOPPUKILPAILU 6 LK POJAT

1. Jesse Toikkanen 8.92
2. Juuso Suuronen 9.06
3. Jesse Maukonen 9.10
4. Ville Teivainen 10.03
5. Sami Tolvanen 10.13
5. Aapo Reuter 10.13


PITUUS 3 LK POJAT

1. Samu Toikkanen 298
1. Niklas Niemi 298
3. Jere Suonikko 291
4. Ville Kainulainen 289
5. Mikko Keskinen 288
6. Touko Keippilä 284
6. Tatu Hyvönen 284
8. Sami Kaakkolahti 283
9. Teemu Kauppinen 257
10. Matti Heiskanen 251
11. Valtteri Mäkinen 233
12. Tommi Rissanen 230
13. Tomi Asikainen 213
14. Mikael Ojomaa 185
15. Antti Arvola 160
PITUUS 4 LK POJAT

1. Joona Koskela 322
2. Teemu Damskägg 284
3. Jari-Pekka Väänänen 283
4. Miikka Mäkitalo 260
5. Olli Pylvänäinen 221
6. Miikael Saaristo 217
7. Samuli Rinne 195

SUKKULAVIESTIT 1-6 LUOKAT



1 luokat 2. luokat 3. luokat 4. luokat

1. 1A 1. 2C 1. 3B 1. 4B
2. 1C 2. 2B 2. 3C 2. 4A
3. 1B 3. 2A 3. 3A 3. 4C



5. luokat 6. luokat

1. 5A 1. 6C
2. 5C 2. 6A
3. 5B 2. 6B

MINIMARATON 3 LK TYTÖT

1. Suvi Puura 3A
2. Metti Mäkitalo 3A
3. Caro Piispanen 3B
4. Maija Minkkinen 3B
5. Saara Viinanen 3C
6. Reeta Rita 3C
7. Noora Suhonen 3C
8. Maija Virenius 3B
9. Ella Suuronen 3A
10. Karita Luukkainen 3A
11. Marika Huupponen 3A
12. Jennifer Sorvala 3B
13. Kaisu Valen 3B
14. Nina Hänninen 3B
15. Johanna Leikman 3C
16. Heidi Salonen 3B
17. Miranda Austin 3C
18. Sonja Lappalainen 3A
19. Laura Linnavirta 3C
20. Noora Nieminen
MINIMARATON 3 LK POJAT

1. Toni Ahonen 3B
2. Jere Suonikko 3C
3. Ville Kainulainen 3B
3. Touko Keippilä 3B
5. Sami Kaakkolahti 3C
6. Niklas Niemi 3C
6. Mikko Keskinen 3B
8. Tatu Hyvönen 3C
9. Samu Toikkanen 3 B
10. Eetu Luukkanen 3B
11. Lasse Kalho 3B
MINIMARATON 4 LK TYTÖT

1. Jonna Temonen
2. Mira Ilves
3. Laura Pahajoki
4. Heidi Liimatainen
5. Satu Mustamäki
6. Alisa Murtolahti
7. Hanna Lahtonen
8. Sofia Haveri-Heikkilä
9. Satu Hillebrand
10. Sarianna Rompasaari
11. Milla Rastas
12. Viivi Heinonen
13. Miia Koivumäki
14. Minna Nuora
MINIMARATON 4 LK POJAT

1. Perttu Ahila
2. Pekka Räisänen
3. Joona Koskela
4. Matias Puttonen
5. Kimmo Kauppinen
6. Tommi Moilanen
7. Joonas Pylsy
8. Jussi Minkkinen
9. Teemu Damskägg
10. Lauri Pihlajamäki
11. Miika Mäkitalo
12. Jari Mononen
13. Petri Luukkonen
14. Joni Nieminen
15. Erik Tawast
16. Arttu Aalto
17. Miikael Saaristo
MINIMARATON 5 LK TYTÖT

1. Enni Airaksinen
2. Tiina Kihlström
3. Kirsi Kautiainen
4. Jenna Kauppinen
5. Maija Kainulainen
6. Ulrika Lappalainen
7. Hanna Hiltunen
8. Nita Savolainen
9. Kaisa-Leena Matilainen
10. Noora Ketola
11. Tiina Tonteri
12. Laura Manninen
13. Minttu Manninen
14. Heta Minkkinen
15. Sonja Martin
16. Paula Pellinen
MINIMARATON 5 LK POJAT

1. Joni Haapamäki
2. Tommi Virenius
3. Paaavo Ryynänen
4. Simeoni Juoperi
5. Joonas Kartano
6. Niko Kinnunen
7. Elmeri Ritoranta
8. Matias Lievonen
9. Joni Arponen
10. Antti Salmelainen
11. Janne Kekkonen

MINIMARATON 6 LK TYTÖT

1. Sini-Maria Hakkarainen
2. Jonna Suhonen
3. Heini Peräkylä
4. Jaana Pänkäläinen
5. Jaana Ylänen
6. Tiina Katajamäki

MINIMARATON 6 LK POJAT

1. Ville Leppänen
2. Aleksander Austin
3. Ville Teivainen
4. Juuso Suuronen
5. Matti Huuskonen
6. Sami Mäkinen
7. Matias Piispanen
8. Sami Tolvanen
9. Jesse Toikkanen
10. Ahti Vesanen
11. Atte Pekkala
12. Cosma Brant
13. Juuso Laakso
14. Ville Keinonen
JYSKÄN KOULU: KORKEUS TYTÖT 5-6 lk 13.9.2000
5.lk TYTÖT
1. Salla Savolainen 105
2. Mari Pihlajamäki 95
3. Oona Hytönen 90
6.lk TYTÖT
1. Jonna Suhonen 125
2. Iina Ahlqvist 120
3. Heini Peräkylä 115
4. Miia Oksanen 115
JYSKÄN KOULU: PITUUSHYPPY POJAT 5 LK 13.9.2000

1. Jani Haapamäki 360
2. Paavo Ryynänen 351
3. Matias Lievonen 347
4. Kimi Luhanko 310
5. Antero Leinonen 293
6. ViIle Kastari 286
7. Simeoni Juoperi 285
7. Teemu Huuskonen 285
9. Teemu Rouvinen 284
10. Markus Parviainen 276
11. Hannu Hokkanen 257
12. Tomi Repo 254
13. Antti Salmelainen 253
14. Joonas Kartano 252
15. Joni Arponen 250
16. Jukka Puurtinen 243
17. Ville Lempinen 240

JYSKÄN KOULU: PITUUSHYPPY POJAT 6LK 13.9.2000

1. Jesse Toikkanen 384
2. Juuso Suuronen 375
3. Sami Mäkinen 345
4. Jesse Maukonen 344
5. Petro Kauppinen 342
6. Ahti Vesanen 327
7. Anssi Martikainen 322
8. Jaakko Marttila 314
9. Janne Lumperoinen 284
10. Ville Laitinen 260
11. Veikko Viinanen 243
TAITOKISA, TYTÖT,1 LK
1. Noora Tarhanen
2. Tuuli Hölttä
3. Emilia Leinonen
4. Nina Kinnunen
4. Miranda Koljonen-Metso
4. Sonja Julkunen
7. Iines Kuusisto
7. Emilia Kuorikoski
7. Emilia Ahlström
7. Hanna-Leena Lukkarinen
7. Marjaana Vuorinen
12. Riina Peltola
12. Hilla Airaksinen
12. Jenna Karenius
12. Essi Tarvainen
16.Iina Hertteli
16. Laura Lerkkanen
18. Susanna Rossi
Pojat 1 lk Taitokisa
1. Ville Kytölä
2. Sasu Karjalainen
3. Ville Pelkonen
4. Ville Rusanen
5. Joonas Tolvanen
5. Henri Karhama
5. Kimmo Kautiainen
5. Jyri Kekkonen
5. Samuli Oksanen
10. Samuli Kuntala
10. Juho Niutanen
10. Sami Salminen
10. Sakari Hytönen
10. Jarkko Jylhä
10. Jussi Toikkanen
16. Aleksi Kilpiö
16. Jussi-Pekka Järvelin
16. Jere Keskinen
16. Tuomas Pitkä
16. Hyry Huostila
16. Jani Tolvanen
22. Eetu Hytönen
22. Atte Hirvi
22. Joonas Hyvärinen
25. Patrik Rompasaari
TAITOKISA, TYTÖT,2 LK
1. Karoliina Malinen
2. Anu Kauppila
3. Tanja Harju
4. Hannamari Tapio
5. Lila Savolainen
TAITOKISA, POJAT,2 LK
1. Juho Siltanen
2. Akseli Sopanen
3. Cristian Mölsä
4. Joel Nissinen
4. Antti Akselin
4. Jani Aho
7. Jani Tamminen
7. Jukke Reinikka
7. Lassi Minkkinen
7. Eetu Kiiski
7. Teemu Taalamo
7. Petri Ollikainen
7. Joni Toikkanen
7. Joona Piispanen
7. Lasse Linnavirta
16. Teemu Pänkäläinen
16. Jussi Huuskonen
TAITOKISA, TYTÖT, 3 LK
1. Miranda Austin

TAITOKISA, POJAT, 3 LK
1. Joni Raasakka
2. Roope Salin
TAITOKISA, TYTÖT, 4 LK
1. Nina Seppänen
2. Taija Frilander
3. Hanna Takala
4. Mona Janhonen
5. Milla Rastas
5. Katriina Virtanen

TAITOKISA, POJAT, 4 LK
1. Joonas Niemi
2. Niko Pylvänäinen
3. Erik Tawast
4. Santtu Kuntala
TAITOKISA, TYTÖT, 5LK
1. Eva-Riitta Keinonen
2. Laura Manninen
3. Terhi Hakola
4. Nita Savolainen
4. Tiina Karinen
6. Nelli Santakallio
6. Isa-Maria Vesterinen
8. Maria Heinonen
9. Mari Majala

TAITOKISA, POJAT, 5LK
1. Taavi Hölttä
2. Aku Astikainen
3. Teemu Viinikainen
4. Hannu Karjalainen
TAITOKISA, TYTÖT, 6 LK
1. Heli Pirinen
2. Jenni Lahtonen

TAITOKISA, POJAT, 6 LK
1. Juho Nyman
2. Eero Pelkonen
3. Ville Leppänen
4. Pauli Salminen

JYSKÄN KOULU: KORKEUS TYTÖT 3-4 lk 13.9.2000
3 lk tytöt
1. Anniina Leppänen 90
2. Riina Peltola 90
3. Laura Linnavirta 85
4. Iida Luhanko 85
5. Saara Viinanen 80
5. Roosa Härkönen 80
7. Iris Hyvönen 80
8. Miina-Mari Järvinen 80
9. Veera Mikkilä 80
10. Vilma Laitinen 75
11. Emma Laitinen 75
12. Metti Mäkitalo 70
13. Maija Virenius -
4 lk tytöt
1. Sanni Juoperi 95
2. Satu Mustamäki 95
3. Miranna Kauppinen 92
4. Jonna Temonen 85
5. Miia Järvelin 85
6. Sanna Sojakka 85
7. Nina Pitkänen 85
8. Karoliina Niemi 80
9. Elina Pehkonen 75
10. Niina Tuohimaa 70
11. Miia Koivumäki -

JYSKÄN KOULU, MINIMARATON
TYTÖT,1 LK 13.9.2000
1. Jenny Härkönen 1B
2. Anniina Raasakka 1A
3. Minna Kurittu 1C
4. Saara Heiskanen 1C
5. Rosaliina Elgland 1A
6. Tuuli Hölttä 1B
7. Riina Peltola 1A
8. Viivi Sipinen 1A
9. Irina Hertteli 1B
10. Miranda Koljonen-Metso 1B
11. Jatta Haapamäki 1C
12. Leila Viinanen 1C
13. Hilla Airaksinen 1C
14. Emilia Kuorikoski 1B
15. Emilia Ahlström 1A
16. Emilia Leinonen 1B
17. Saara Peltola 1A
18. Laura Aaltonen 1A
19. Susanna Rossi 1B
20. Emilia Mäkinen 1A
21. Jasmin Nyman 1A
22. Tiia Sorri 1B
23. Jenna Karenius 1C
POJAT 1 LK
1. Henri Auvinen 1A
2. Jere Keskinen 1B
3. Jussi Toikkanen 1C
4. Teemu Manninen 1A
5. Ilari Leskinen 1B
6. Ville Rusanen 1C
7. Miro Halttunen 1A
8. Jani Tolvanen 1B
9. Juho Niutanen 1B
10. Martti Hiltunen 1A
11. Ville Pelkonen 1C
12. Henri Salminen 1B
13. Sami Salminen 1B
14. Hyry Huostila 1C
15. Patrik Rompasaari 1C
16. Jarkko Jylhä 1C
17. Kimmo Kautiainen 1C
18. Riku Roiha 1B
19. Tuomas Pitkä 1B
20. Jussi-Pekka Järvelin 1B
21. Miika-Markus Siikki 1B
22. Esa Leino 1A
23. Samuli Oksanen 1C
24. Sakari Hytönen 1C
25. Eetu Hytönen 1A
26. Atte Hirvi 1B
________________________________________________________________________________________________
MINIMARATON, 2 LK
TYTÖT
1. Loimu Saaristo 2B
2. Jenni Mört 2C
3. Annu Martikainen 2B
4. Salla Kuorikoski 2B
5. Emma Hertteli 2B
6. Taru Mustamäki 2C
7. Katja Hietala 2C
8. Oona Kestilä 2B
9. Minni Keisanen 2C
10. Venla Pelkonen 2A
11. Isabel Austin 2c
12. Hanna-Mari Tapio 2B
13. Miia Pietiläinen 2C
14. Salla Patosalmi 2A
15. Emma Meronen 2A
16. Katri Aaltola 2A
17. Anna Lindberg 2A
POJAT, 2 LK
1. Juho-Matias Suonikko 2B
2. Antti Akselin 2C
3. Joel Nissinen 2C
4. Miika Nikkinen 2B
5. Henri Waren 2B
6. Topias Kuukkanen 2A
7. Jussi Huuskonen 2A
8. Mika Auranen 2A
9. Toni Rouvinen 2B
10. Petri Ollikainen 2C
11. Joni Aho 2C
12. Niko Korhonen 2B
13. Joona Piispanen 2C
14. Mikko Makkonen 2C
15. Teemu Taalamo 2C
16. Lassi Minkkinen 2A
17. Ville Viren 2B
18. Joni Toikkanen 2C
19. Teemu Pitkälä 2A
20. Niko Huhtanen 2A
21. Petri Pitkänen 2A
22. Jukke Reinikka 2A

Etusivun juttu 1.3