Peda.net > Verkkoveräjien etusivu > TET-tori > Kuopio >

Kuopio

Logo
YLLÄPITOON >>    
Vanha Peda.net verkkoveräjä on suljettu 5.6.2017
Uusi Peda.net-palvelu löytyy osoitteesta:

https://peda.net

Kaikki kysymykset voitte lähettää osoitteeseen:

info@peda.net
Tiedote päivitetty: 06.07.2017 09:09
Kuva
 

 

Huoltajalle vvvvvvvv Oppilaallevvvvzzvvvvvvv Työnantajalle vvvvzzvvvvvvv Opinto-ohjaajalle.
 

Kuopion TET-tori

Kuopiossa on käynnistetty TET-tori -toiminta lukuvuonna 2013. TET-torin tarkoituksena on olla tiedonvälityskanava TET-asioissa sekä työnantajien, oppilaiden, huoltajien että opon näkökulmista.

TET-torin kautta oppilaat pääsevät helposti tutkimaan kiinnostavia TET-paikkoja. Näin ollen TET-tori on myös työpaikoille mahdollisuus olla esillä ja tehdä omaa ammattialaa nuorten keskuudessa tunnetuksi. Sivuilta löytyy myös koulutukseen liittyvää monipuolista tietoa.

Lisätietoja torista saat Kuopion yhteysopolta tai TET-torin ylläpitäjältä Jaana Kettuselta p. 040-805 4255, jaana.kettunen@peda.net

Toivottavasti innostutte mukaan!
 

Kuopion koulujen TET-viikot lukuvuonna 2016-2017

Viikko
Päivämäärä
Koulu
Luokka-aste
vko 38-39
vko 38-39
vko 38-39
19.9.-30.9.2016
19.9.-30.9.2016
19.9.-30.9.2016
Pyörön koulu
Maaninkajärven koulu
Minna Canthin koulu

9.lk
9.lk (1 vk/luokka)
9.lk (½)

vko 40
vko 40-41
vko 40-41
3.10.- 7.10.2016
3.10.- 14.10.2016
3.10.- 14.10.2016
Maaninkajärven koulu
Minna Canthin koulu
Jynkänlahden koulu

9.lk (1vk/luokka)
9.lk (½)
vko 41
11.10.-14.10.2016
Nilsiän yhtenäiskoulu

9.lk
vko 43
vko 43
24.10.-28.10.2016
24.10.-28.10.2016
Nilsiän yhtenäiskoulu
Hatsalan klassillinen koulu
9.lk
9.lk
vko 44
31.10.- 4.11.2016
Hatsalan klassillinen koulu
Riistaveden koulu
Vehmersalmen koulu
9. lk
9. lk
9. lk
vko 45-46
7.11.-18.11.2016
Puijonsarven koulu
9. luokat (½)

vko 47-48
21.11.-2.12.2016
Puijonsarven koulu
9. luokat (½)
vko 2
9.1.-13.1.2017
Neulamäen koulu
Riistaveden koulu
Vehmersalmen koulu
9.lk
9.lk
9.lk
vko 3
16.1.-20.1.2017
Neulamäen koulu
Riistaveden koulu
Vehmersalmen koulu
9.lk
9.lk
9.lk
vko 4
23.1.-27.1.2017


Kissakuusen koulu
Neulamäen koulu

9.lk
9.lk

vko 5
30.1 -3.2.2017
Kissakuusen koulu
Neulamäen koulu
9.lk
9.lk

vko 9
27.2-3.3.2017
Nilsiän yhtenäiskoulu
8.lk (½)
vko 11
13.3.-17.3.2017
Nilsiän yhtenäiskoulu
8.lk (½)
vko 12
20.3.-24.3.2017
Neulamäen koulu
8 lk. ( ½)
vko 13
27.3.-31.3.2017
Jynkänlahden koulu
Maaninkajärven koulu
Neulamäen koulu
8.lk ( ½)
8.lk (½)
8.lk (½)
vko 14
3.4.-7.4.2017
Maaninkajärven koulu
Jynkänlahden koulu
Riistaveden koulu
Vehmersalmen koulu
8.lk (½)
8.lk (½)
8.lk
8.lk
vko 15
10.-13.4.2017
Kissakuusen koulu



8.lk








vko 17
3.5.- 5.5.2017
Minna Canthin koulu
8 lk.
vko 19
8.5.-12.5.2017
Hatsalan klassillinen koulu
Puijonsarven koulu
8.lk
8.lk(½)
vko 20
15.5 -19.5.2017
Puijonsarven koulu
8.lk (½)
vko 21
22.5 -24.5.2017
Pyörön koulu
8.lk
 

Kuopion peruskoulujen opinto-ohjaajat lukuvuonna 2016-2017

Koulu
Opinto-ohjaaja
Puhelinnumero
Sähköposti
Hatsalan klassillinen koulu
Helena Nevalainen
Irma Snellman
Sirpa Suhonen
044 718 4508
044 718 4509
044 718 4517
helena.nevalainen@opedu.kuopio.fi
irma.snellman@opedu.kuopio.fi
sirpa.suhonen@opedu.kuopio.fi
Juankosken koulu
Satu Tuppurainen
040 3110706
satu.tuppurainen@opedu.kuopio.fi
Jynkänlahden koulu
Pirkko Posti
Susanna Simonen
044 718 4670
044 718 4660
pirkko.posti@opedu.kuopio.fi
susanna.simonen@opedu.kuopio.fi
Kissakuusen koulu
Ulla Valén
044 718 4938
ulla.valen@opedu.kuopio.fi
Maaninkajärven koulu
Katja Väisänen
044 748 8408
katja.vaisanen@opedu.kuopio.fi
Minna Canthin koulu
Pirjo Mikkilä
Antti Immonen
044 718 4627
044 718 4081
pirjo.mikkila@opedu.kuopio.fi
antti.immonen@opedu.kuopio.fi
Neulamäen koulu
Susanna Simonen
044 718 4660
susanna.simonen@opedu.kuopio.fi
Nilsiän yhtenäiskoulu
Vesa Tolvanen
044 748 2332
vesa.tolvanen@opedu.kuopio.fi
Puijonsarven koulu
Sanna Multala
044 718 5890
sanna.multala@opedu.kuopio.fi
Pyörön koulu
Kimmo Honkanen
Eila Bolkart
044 718 4805
044 718 1406
kimmo.honkanen@opedu.kuopio.fi
eila.bolkart@opedu.kuopio.fi
Riistaveden koulu ja
Vehmersalmen koulu
Riitta Niskanen
044 718 7779
riitta.niskanen@opedu.kuopio.fi
 

Työnantaja - Tarjoa nuorelle työelämään tutustumispaikka

RSS