Peda.net > Portalernas första sida > Porvoo - Borgå > Kvarnbackens skola > Klasser > 5A >

5A

ADMINISTRERING >>    

Kalender

Måndag 3.11.2008
Religions prov
Torsdag 6.11.2008
Svenska dagens fest
Svensk dagens fest
Fredag 7.11.2008
BiGe prov
Tisdag 11.11.2008
Historia prov
Fredag 14.11.2008
FyKe prov
Tisdag 18.11.2008
Ice Skating Tour har blivit INHIBERAD
Onsdag 19.11.2008
Alla börjar klockan 10.00
Torsdag 20.11.2008
Huktis ungdomslokal
Besök till Huktis ungdomslokal 12.15-13.15
Måndag 24.11.2008
Simning
Simning
Fredag 28.11.2008
Lillajuls knytkalas i klassen
Ta med en present till kalendern, ca 2,50€
Måndag 1.12.2008
Simning
Simning
Tisdag 2.12.2008
Ma-prov
s.85-135, decimaltal och procent
Fredag 5.12.2008
självständighets morgonsamling
Måndag 8.12.2008
Simning
Simning
Onsdag 10.12.2008
Skolans innebandyturnering
Turneringen spelas i år i idrottshallen.
Simpsons börjar klockan 9.00
Torsdag 11.12.2008
Ice Skating Tour
Simpsons slutar klockan 13.00
Fredag 12.12.2008
Julkyrka med lucia i Domkyrkan
Måndag 15.12.2008
Skriftligt läxförhör i religion
Tisdag 16.12.2008
Kartförhör
Europas naturgeografi, länder+huvudstäder, världshav + världsdelar
Torsdag 18.12.2008
Skoldag
Generalrepetition 11.30-14
Fredag 19.12.2008
Skoldag
Lördag 20.12.2008
Julfest klockan 11.00
Samling i klassen senast klockan 10.45
Söndag 21.12.2008
jullov
Måndag 22.12.2008
jullov
Tisdag 23.12.2008
jullov
Onsdag 24.12.2008
jullov
Torsdag 25.12.2008
jullov
Fredag 26.12.2008
jullov
Lördag 27.12.2008
jullov
Söndag 28.12.2008
jullov
Måndag 29.12.2008
jullov
Tisdag 30.12.2008
jullov
Onsdag 31.12.2008
jullov
Torsdag 1.1.2009
jullov
Fredag 2.1.2009
jullov
Lördag 3.1.2009
jullov
Söndag 4.1.2009
jullov
Måndag 5.1.2009
jullov
Tisdag 6.1.2009
jullov
Fredag 9.1.2009
Pingvinerna slutar kl 13.00
Måndag 12.1.2009
skrinning
Tisdag 13.1.2009
Finska prov (Carolas grupp)
Måndag 19.1.2009
Skrinning
Tisdag 20.1.2009
Öppet hus
Onsdag 21.1.2009
Öppet hus
Torsdag 22.1.2009
Öppet hus
Fredag 23.1.2009
Prov i matematik s.136-166
Tisdag 27.1.2009
Utrymningsövning
Torsdag 29.1.2009
Besök av polisen
Bokprat
med Melina Björklund
Fredag 30.1.2009
Prov i historia
Läs s.53-85 + häftet
Torsdag 5.2.2009
Prov i engelska
Torsdag 12.2.2009
Kvabaré
Föreställning på kvällen för föräldrar och vänner
Måndag 16.2.2009
Sportlov
Tisdag 17.2.2009
Sportlov
Onsdag 18.2.2009
Sportlov
Torsdag 19.2.2009
Sportlov
Fredag 20.2.2009
Sportlov
Måndag 23.2.2009
Skidkul i skolans närhet
Onsdag 25.2.2009
Skolmästerskap i skidning
anmäl senast 12.2
Torsdag 26.2.2009
Vintersportdag
Fredag 27.2.2009
Kalevala program i Huhtisten koulu
Måndag 2.3.2009
Skidkul
Tisdag 3.3.2009
Prov i matematik s.169-199
Måndag 9.3.2009
Skidning i Huktis
Torsdag 12.3.2009
Lägerskolmöte kl.18.30 i klassen
Fredag 13.3.2009
Prov i BiGe, s 48-51,57-79 + häftet
Onsdag 18.3.2009
Prov i mo, ordklasserna
Fredag 20.3.2009
Prov i historia
Måndag 23.3.2009
Simning
Tisdag 24.3.2009
Prov i finska (Carolas grupp)
st 8-11
Onsdag 25.3.2009
Rundvandring i Gamla stan
"Hur gick det till under lantdagen"
Fredag 27.3.2009
MA-prov s.202-231, Lantdags fest
Måndag 30.3.2009
Simning
Fredag 3.4.2009
Fy-Ke prov
Måndag 6.4.2009
Re-prov
Tisdag 7.4.2009
Musikinstitutets konsert
Torsdag 9.4.2009
Påskandakt
Fredag 10.4.2009
Påsklov
Lördag 11.4.2009
Påsklov
Söndag 12.4.2009
Påsklov
Måndag 13.4.2009
Påsklov
Onsdag 15.4.2009
Teater kl.9 på Grand
Tisdag 21.4.2009
Prov i MoFi
Torsdag 30.4.2009
Kvabaré kl 9.30
Fredag 1.5.2009
1-maj
Tisdag 5.5.2009
ma-prov s.232-264
Onsdag 6.5.2009
Cirkus Aikamoinen uppträder i skolan
Fredag 8.5.2009
UF 6h läger kl.8-14
Fredag 15.5.2009
Hi-prov
Onsdag 20.5.2009
förhör om människan
Torsdag 21.5.2009
Kristi himmelsfärdsdag
Fredag 22.5.2009
Stafettkarneval
Lördag 23.5.2009
Stafettkarneval
Tisdag 26.5.2009
fotbollsturnering
Lördag 30.5.2009
Avslutning
Tisdag 11.8.2009
Välkommen tillbaka.Skoldag 9-12
Onsdag 12.8.2009
Skoldag 9-12
Onsdag 19.8.2009
Skolfreden utlyses
Torsdag 20.8.2009
Lägerskola
Fredag 21.8.2009
Lägerskola
Fredag 4.9.2009
skolmästerskap i triathlon i H:fors
Onsdag 9.9.2009
Föräldramöte
Torsdag 10.9.2009
simning
Tisdag 15.9.2009
Friluftsdag 9-13
Torsdag 17.9.2009
simning
Fredag 18.9.2009
Hungerdagsinsamling
Torsdag 24.9.2009
Hese-tävling i Hammars kl 10
Onsdag 30.9.2009
Borgå skolmästerskap i orientering
Fredag 2.10.2009
skolfoto kl 9.00
Måndag 5.10.2009
8-13
Tisdag 6.10.2009
9-14
Onsdag 7.10.2009
8-14
Unicef rundan
Torsdag 8.10.2009
8-12
Cykelutfärd
Fredag 9.10.2009
8-12
Fyke-prov
Måndag 12.10.2009
höstlov
Tisdag 13.10.2009
höstlov
Onsdag 14.10.2009
höstlov
Torsdag 15.10.2009
höstlov
Fredag 16.10.2009
höstlov
Måndag 19.10.2009
9-14
Carola permitterad
Tisdag 20.10.2009
9-14
Carola permitterad
Onsdag 21.10.2009
8-14
Carola permitterad
Torsdag 22.10.2009
8-14
Carola permitterad
Fredag 23.10.2009
10-12
Carola permitterad
Tisdag 27.10.2009
Diktamen
Torsdag 29.10.2009
Engelska prov
Fredag 30.10.2009
Ma-prov
s.28-75
Måndag 2.11.2009
9-12
Tisdag 3.11.2009
8-12
Hi-prov
Onsdag 4.11.2009
Alla 8-12
Torsdag 5.11.2009
8-12
Fredag 6.11.2009
8-12, Svenska dagens fest
Måndag 9.11.2009
Re-prov
stycke 1-8
Tisdag 10.11.2009
VaFi-prov
st1-4
Onsdag 18.11.2009
Bi-Ge prov
Måndag 23.11.2009
musik-prov
Onsdag 25.11.2009
Unicef info
Fredag 27.11.2009
Adventsmorgonsamling, knytkalas i klassen
Tisdag 1.12.2009
MoFi-prov
Onsdag 2.12.2009
Skolans innebandyturnering i idrottshallen
Fredag 4.12.2009
Självständighetsfest
Tisdag 8.12.2009
FyKe-förhör
Torsdag 10.12.2009
Ma-prov
Fredag 11.12.2009
Julkyrka med Lucia
Onsdag 16.12.2009
Skoldag 9-12, julfest kl 18.30
Torsdag 17.12.2009
Skoldag 9-13
Fredag 18.12.2009
Skoldag 9-12, betygutdelning
Lördag 19.12.2009
Jullov
Söndag 20.12.2009
Jullov
Måndag 21.12.2009
Jullov
Tisdag 22.12.2009
Jullov
Onsdag 23.12.2009
Jullov
Torsdag 24.12.2009
Jullov
Fredag 25.12.2009
Jullov
Lördag 26.12.2009
Jullov
Söndag 27.12.2009
Jullov
Måndag 28.12.2009
Jullov
Tisdag 29.12.2009
Jullov
Onsdag 30.12.2009
Jullov
Torsdag 31.12.2009
Jullov
Fredag 1.1.2010
Jullov
Lördag 2.1.2010
Jullov
Söndag 3.1.2010
Jullov
Måndag 4.1.2010
Jullov
Tisdag 5.1.2010
Jullov
Onsdag 6.1.2010
Jullov
Torsdag 7.1.2010
Skoldag enligt läsordningen
Måndag 25.1.2010
öppet hus
Tisdag 26.1.2010
öppet hus
Onsdag 27.1.2010
Innebandy final i Sibbo
öppet hus
Torsdag 28.1.2010
skidning
öppet hus
Fredag 29.1.2010
öppet hus, ma prov
Torsdag 4.2.2010
simning
Fredag 5.2.2010
religions prov
Tisdag 9.2.2010
Finska prov (Carolas grupp)
Torsdag 11.2.2010
Skidning
Tisdag 16.2.2010
Prov i Historia
Onsdag 17.2.2010
Skolmästerskap i skidning i Kokon
Torsdag 18.2.2010
Skrinning Kvabaré
Måndag 22.2.2010
sportlov
Tisdag 23.2.2010
sportlov
Onsdag 24.2.2010
sportlov
Torsdag 25.2.2010
sportlov
Fredag 26.2.2010
sportlov
Torsdag 4.3.2010
Vintersportdag
Torsdag 11.3.2010
simning
Onsdag 17.3.2010
Prov om Afrika
Torsdag 18.3.2010
skidning
Torsdag 25.3.2010
redskaps gymnastik
Fredag 26.3.2010
Ordklassprov
Torsdag 1.4.2010
Ma-prov, Huset inlämnat, Påskgudstjänst
Fredag 2.4.2010
Påsklov
Lördag 3.4.2010
Påsklov
Söndag 4.4.2010
Påsklov
Måndag 5.4.2010
Påsklov
Tisdag 13.4.2010
Fi-prov (Carolas grupp)
Onsdag 21.4.2010
FyKe prov
Tisdag 27.4.2010
Satsanalys förhör
Fredag 30.4.2010
Kvabaré 1-3
Tisdag 4.5.2010
Hi-prov
Torsdag 6.5.2010
Skolmusik, engelska prov
Fredag 7.5.2010
Skolmusik
Tisdag 11.5.2010
MoFi-prov
Torsdag 13.5.2010
Kristihimmelsfärdsdag-ledig dag
Fredag 14.5.2010
Ma-prov
Tisdag 18.5.2010
Besök i Lypa o Ströhö
Onsdag 19.5.2010
Hese-tävling
Fredag 21.5.2010
Stafett-karnevalen
Lördag 22.5.2010
Stafett-karnevalen
Måndag 24.5.2010
Klassträff på Kokonudden kl 18
Tisdag 25.5.2010
Skolmästerskap i friidrott i Hammars
Onsdag 26.5.2010
Skolans fotbollsturnering, BiGe-förhör
Torsdag 3.6.2010
lärarna mot eleverna i fotboll
Lördag 5.6.2010
Skol-avslutning kl 8.00
Måndag 13.9.2010
Skolfotografering
Onsdag 15.9.2010
Höstens föräldramöte för åk 4-6
Fredag 17.9.2010
Matematik förhör s.4-49
Tisdag 21.9.2010
Friluftsdag
Fredag 8.10.2010
KiVa-skola temadag, klockan 9-12
Onsdag 13.10.2010
Unicefrundan
Torsdag 14.10.2010
höstlov
Fredag 15.10.2010
höstlov
Tisdag 19.10.2010
Engelska prov
Torsdag 21.10.2010
NyFi prov
Torsdag 28.10.2010
MiNa-prov
Tisdag 2.11.2010
matematik-prov
Fredag 5.11.2010
Svenska dagens fest
Måndag 8.11.2010
Utvecklingssamtal
Tisdag 9.11.2010
Utvecklingssamtal
Onsdag 10.11.2010
Utvecklingssamtal
Torsdag 11.11.2010
Utvecklingssamtal
Fredag 12.11.2010
Utvecklingssamtal
Tisdag 16.11.2010
KiVa-skola temadag
Torsdag 18.11.2010
Ice skating tour
Fredag 26.11.2010
Knytkalas i klassen
Måndag 29.11.2010
Carola på resa, Daniela vikarierar
Tisdag 30.11.2010
Carola på resa, Daniela vikarierar
Onsdag 1.12.2010
Prov i religion, st1-8, Carola på resa, Daniela vikarierar
Torsdag 2.12.2010
Carola på resa, Daniela vikarierar
Teater i Esbo
Torsdag 9.12.2010
NyFi-prov
Fredag 10.12.2010
Ma-prov Annikas grupp
Tisdag 14.12.2010
Ma-prov
Måndag 20.12.2010
Julfest
Onsdag 22.12.2010
Julkyrka och betyg
Torsdag 23.12.2010
Jullov
Fredag 24.12.2010
Jullov
Lördag 25.12.2010
Jullov
Söndag 26.12.2010
Jullov
Måndag 27.12.2010
Jullov
Tisdag 28.12.2010
Jullov
Onsdag 29.12.2010
Jullov
Torsdag 30.12.2010
Jullov
Fredag 31.12.2010
Jullov
Lördag 1.1.2011
Jullov
Söndag 2.1.2011
Jullov
Måndag 3.1.2011
Jullov
Tisdag 4.1.2011
Jullov
Onsdag 5.1.2011
Jullov
Torsdag 6.1.2011
Jullov
Fredag 7.1.2011
Jullov
Lördag 8.1.2011
Jullov
Söndag 9.1.2011
Jullov
Måndag 10.1.2011
skolan börjar igen
Måndag 17.1.2011
Bokvinkning i stadbiblioteket
Tisdag 25.1.2011
Prov i matematik, s.150-195
Onsdag 2.2.2011
Skolans innebandyturnering
Torsdag 10.2.2011
NyFi-prov
Fredag 11.2.2011
Mina prov om Finland
Torsdag 17.2.2011
Kvabaré
Ma-prov
Fredag 18.2.2011
Skidkul kl 8.00
Måndag 21.2.2011
Sportlov
Tisdag 22.2.2011
Sportlov
Onsdag 23.2.2011
Sportlov
Torsdag 24.2.2011
Sportlov
Fredag 25.2.2011
Sportlov
Måndag 28.2.2011
skoldag 9.30-12.30
Samling på skolgården
Onsdag 2.3.2011
Borgå mästerskap i skidning
Torsdag 3.3.2011
Vintersportdag
Fredag 4.3.2011
Skidkul kl8.00 vid Kvaba
Tisdag 8.3.2011
Prov i engelska
Torsdag 10.3.2011
Mofi-prov
Onsdag 23.3.2011
prov i religion
Fredag 25.3.2011
Prov i matematik
Onsdag 30.3.2011
prov i modersmål
Fredag 1.4.2011
Simning
Fredag 8.4.2011
Simning
Söndag 10.4.2011
gustafs-tävlingar
Torsdag 14.4.2011
NyFi-prov
Fredag 15.4.2011
Simning
Torsdag 21.4.2011
Påskkyrka skoldag 9.00-13
Fredag 22.4.2011
Påsklov
Lördag 23.4.2011
Påsklov
Söndag 24.4.2011
Påsklov
Måndag 25.4.2011
Påsklov
Onsdag 27.4.2011
Ma-prov s.80-117
Fredag 29.4.2011
MiNa-prov s.80-111, skoldag till 13.30
Fredag 6.5.2011
Simning, skoldag till 11.45
Tisdag 10.5.2011
Prov i engelska
Fredag 13.5.2011
simning
Torsdag 19.5.2011
Norden resan inlämnad, NyFi prov
Fredag 20.5.2011
Stafettkarnevalen i Helsingfors
Lördag 21.5.2011
Stafettkarnevalen i Helsingfors
Tisdag 24.5.2011
Ma-prov s.118-159, MoFi-förhör
Onsdag 25.5.2011
skolmästerskap i friidrott
Torsdag 26.5.2011
skolans fotbollsturnering
Tisdag 31.5.2011
Klassens jippo på Kokonudden kl 18
Onsdag 1.6.2011
Skoldag 9.00-11.45
Torsdag 2.6.2011
Kristi-himmels-färdsdag
Fredag 3.6.2011
Cykelutfärd till Tarkis
Lördag 4.6.2011
Betygs-utdelning kl 8.30
Onsdag 7.9.2011
Föräldramöte åk 5-6 kl 18
Fredag 16.9.2011
Hungerdags insamling
Onsdag 21.9.2011
Friluftsdag 9-13, Lägerskolmöte kl 18
Fredag 23.9.2011
Ma-prov s.4-45
Tisdag 27.9.2011
Hi prov s.10-12,18-37
Onsdag 28.9.2011
Skolfotografering kl 10.40
Torsdag 29.9.2011
KiVa temadag 9-13
Fredag 30.9.2011
Teater i Esbo
Måndag 3.10.2011
Inne gy i Kokon
Onsdag 5.10.2011
Teater 8.30-13
Torsdag 6.10.2011
MeFi-prov
Fredag 7.10.2011
Borgå skolornas mästerskap i orientering
Måndag 10.10.2011
Simning
Fredag 14.10.2011
Unicefrundan
Måndag 17.10.2011
Höstlov
Tisdag 18.10.2011
Höstlov
Onsdag 19.10.2011
Höstlov
Torsdag 20.10.2011
Höstlov
Fredag 21.10.2011
Höstlov
Måndag 24.10.2011
Simning
Tisdag 25.10.2011
Hi-prov
Utvsamtal
Onsdag 26.10.2011
Utvsamtal
Torsdag 27.10.2011
Prov i engelska
Utvsamtal
Fredag 28.10.2011
Utvsamtal
Måndag 31.10.2011
Innegy i Aurorahallen
NyFi prov
Utvsamtal
Tisdag 1.11.2011
Utvsamtal
Onsdag 2.11.2011
Utvsamtal
Torsdag 3.11.2011
Bibeläventyr
Måndag 7.11.2011
Simning
Tisdag 8.11.2011
Kartförhör om Europa
Torsdag 10.11.2011
Bibeläventyr
Ma-prov s. 46-84
Måndag 14.11.2011
Innegy i Huktis skola
Måndag 21.11.2011
Gy:Innebandy i Aurorahallen
Torsdag 24.11.2011
Bibeläventyr
Måndag 5.12.2011
Innebandy turnering i Kokonhallen, skoldag 9-13.30
Onsdag 7.12.2011
Självständighets samling kl 10.00
Torsdag 8.12.2011
Re-prov
Måndag 12.12.2011
Simning
Tisdag 13.12.2011
Lucia, knytkalas, iceskating tour.Skoldag 9.15 -14.
Torsdag 15.12.2011
Redovisning av BiGe arbeten
Måndag 19.12.2011
Skrinning
Tisdag 20.12.2011
Julkyrka + julfest, skoldag 9-13, glögg kväll i klassen kl 18
Onsdag 21.12.2011
Brädspel med väneleverna
Torsdag 22.12.2011
Betygsutdelning, skoldag 9-12
Tisdag 3.1.2012
Skolan börjar, skoldag 10-13
Torsdag 12.1.2012
skoldag 9-13
Fredag 13.1.2012
ma-prov
Måndag 16.1.2012
skrinning
Måndag 23.1.2012
skrinning
Onsdag 25.1.2012
MoFi-prov
Måndag 30.1.2012
Skrinning
Tisdag 31.1.2012
Skrifligt förhör om centraleuropas länder
Måndag 6.2.2012
Inne gy i Huhtisten koulu
Måndag 13.2.2012
Skidning
Onsdag 15.2.2012
pulkåkning
Torsdag 16.2.2012
FyKe prov
Måndag 20.2.2012
Sportlov
Tisdag 21.2.2012
Sportlov
Onsdag 22.2.2012
Sportlov
Torsdag 23.2.2012
Sportlov
Fredag 24.2.2012
Sportlov
Måndag 27.2.2012
Simning
Torsdag 1.3.2012
Skolm i skidning,Kokon
Måndag 5.3.2012
skidning
Fredag 9.3.2012
Vintersportdag i Kokon
Måndag 12.3.2012
Simning
Måndag 19.3.2012
Innegy i Aurorahallen
Fredag 23.3.2012
Hissa prov
Torsdag 29.3.2012
Förhör i religion
Fredag 30.3.2012
ma-prov
Fredag 6.4.2012
påsklov
Lördag 7.4.2012
påsklov
Söndag 8.4.2012
påsklov
Måndag 9.4.2012
påsklov
Tisdag 10.4.2012
Motions äventyret inleds
Måndag 16.4.2012
Innegy i Aurorahallen
Måndag 23.4.2012
simning
Torsdag 26.4.2012
Heureka och Fazer
Måndag 30.4.2012
Kvabaråck i Grand 9.15-13
Måndag 7.5.2012
MeFi MoFi prov
Fredag 11.5.2012
Eng prov
Tisdag 15.5.2012
Disco
Onsdag 16.5.2012
Mo prov
Torsdag 17.5.2012
Kristihimmelsfärds dag
Tisdag 22.5.2012
Skolm i friidrott
Onsdag 23.5.2012
BiGe prov
Fredag 25.5.2012
stafettkarnevalen
Lördag 26.5.2012
stafettkarnevalen
Tisdag 29.5.2012
skoldag 9-13
Fredag 1.6.2012
Skoldag 9-13
Lördag 2.6.2012
Avslutning med betygs utdelning kl 8.15
Torsdag 13.9.2012
Föräldramöte
Måndag 24.9.2012
Friluftsdag
Onsdag 26.9.2012
Bokprat i stadsbiblo
Torsdag 27.9.2012
Lägerskola i Anjala
Fredag 28.9.2012
Lägerskola i Anjala
Måndag 1.10.2012
Skolfoto 1-3.10
Onsdag 3.10.2012
Borgåskolornas mästerskap i orientering
Tisdag 16.10.2012
NyFi prov
Onsdag 17.10.2012
Ma-prov
Returnera utvsamtals blanketten
Torsdag 18.10.2012
Höstlov
Fredag 19.10.2012
Höstlov
Onsdag 24.10.2012
Unicef-rundan
Vi går till stadsbiblo
Torsdag 25.10.2012
Simning
Måndag 29.10.2012
Historia-prov
utvecklingssamtal
Tisdag 30.10.2012
utvecklingssamtal
Onsdag 31.10.2012
utvecklingssamtal
Torsdag 1.11.2012
Simning
utvecklingssamtal
Fredag 2.11.2012
utvecklingssamtal
Måndag 5.11.2012
Svenska kvällen
Onsdag 14.11.2012
BiGe prov
Fredag 16.11.2012
Ma-prov
Måndag 19.11.2012
School tour i handboll
Torsdag 22.11.2012
Re prov UTEGYMNASTIK
Torsdag 6.12.2012
Självständighetsdag
Fredag 7.12.2012
Lovdag
Torsdag 13.12.2012
FyKe-prov
Fredag 14.12.2012
MoFi-prov
Måndag 17.12.2012
Hi-prov
Onsdag 19.12.2012
Julfest
Torsdag 20.12.2012
Ma-prov
Fredag 21.12.2012
Julkyrka kl10
Lördag 22.12.2012
Jullov
Söndag 23.12.2012
Jullov
Måndag 24.12.2012
Jullov
Tisdag 25.12.2012
Jullov
Onsdag 26.12.2012
Jullov
Torsdag 27.12.2012
Jullov
Fredag 28.12.2012
Jullov
Lördag 29.12.2012
Jullov
Söndag 30.12.2012
Jullov
Måndag 31.12.2012
Jullov
Tisdag 1.1.2013
Jullov
Onsdag 2.1.2013
Jullov
Tisdag 15.1.2013
English test
Tisdag 22.1.2013
Skolans innebandy turnering
Onsdag 23.1.2013
Skiddag i Kokon. Lycklig utan att shoppa (naturskolan)
Torsdag 24.1.2013
Ma-prov s 136-156
Måndag 4.2.2013
Hi-prov
Tisdag 12.2.2013
NyFi prov
Torsdag 14.2.2013
Kvabaré
Måndag 18.2.2013
sportlov
Tisdag 19.2.2013
sportlov
Onsdag 20.2.2013
sportlov
Torsdag 21.2.2013
sportlov
Fredag 22.2.2013
sportlov
Onsdag 27.2.2013
Borgåskolorna mästerskap i skidning
Fredag 1.3.2013
Ma-prov s 157-195
Måndag 4.3.2013
Redovisning av hi-projekt
Tisdag 5.3.2013
Vintersportdag
Onsdag 6.3.2013
Alla börjar kl 9.15
Diktamen
Torsdag 7.3.2013
Prov i religion
SKIDNING
Måndag 11.3.2013
Konstskolan 8.30-11.45
Tisdag 12.3.2013
Kulturdagar 8.30-12.00 även öppet hus
Onsdag 13.3.2013
Kulturdagar 8.30-12.00 även öppet hus
Torsdag 14.3.2013
SKIDNING på Galgbacken
Torsdag 21.3.2013
Skrinning
Söndag 24.3.2013
Gustafstävlingar i Kokonhallen
Onsdag 27.3.2013
FyKe i Lypa
Torsdag 28.3.2013
Påskgudstjänst Skoldag 8.30-12.30
Fredag 29.3.2013
Påsklov
Lördag 30.3.2013
Påsklov
Söndag 31.3.2013
Påsklov
Måndag 1.4.2013
Påsklov
Onsdag 3.4.2013
FyKe i Lypa "Huset inlämnat"
Torsdag 4.4.2013
Simning Lypa-cabaré på Grand
Måndag 8.4.2013
Motionsäventyret börjar
Tisdag 9.4.2013
Läsveckor 9-23.4
Onsdag 10.4.2013
BiGe prov
Torsdag 11.4.2013
inne-gy wolleyboll
Tisdag 16.4.2013
Stafettkarnevals träning
Torsdag 18.4.2013
MA-prov. Inne-gy redskap
Tisdag 23.4.2013
stafettkarnevals uttagningar
Torsdag 25.4.2013
Simning FY-KE prov
Måndag 29.4.2013
Dansstund 11.25
Tisdag 30.4.2013
Kvabaré åk 1-3, skoldag 8.30-12.00
Torsdag 2.5.2013
Simning
Fredag 3.5.2013
MOFI och MeFi PROV
Tisdag 7.5.2013
Prov i engelska
Onsdag 8.5.2013
BiGe förhör
Torsdag 9.5.2013
Kristihimmelsfärdsdag
Fredag 10.5.2013
Ledig dag
Tisdag 14.5.2013
Mo-prov
Onsdag 15.5.2013
Besök i Lypa
Friidrott
Torsdag 16.5.2013
Choises - på Zentra 9-10.30
Fredag 17.5.2013
Skolmusik
Tisdag 21.5.2013
Friidrotts mästerskap på centralidrottsplanen
Fredag 24.5.2013
Stafettkarneval
Lördag 25.5.2013
Stafettkarneval
Måndag 27.5.2013
6A:s utfärdsdag
Tisdag 28.5.2013
Skoldag 9.15-12.00
Onsdag 29.5.2013
Fotis turnering
Lördag 1.6.2013
Skolavslutning
Måndag 12.8.2013
Skoldag 8.30-12.15
Torsdag 15.8.2013
Filmförevisning på konstfabriken
Tisdag 20.8.2013
Utlysning av skolfreden. Utrymningsövning
Tisdag 27.8.2013
Sommarläsprojektet avslutas med glassfest
Onsdag 4.9.2013
Friluftsdag
Torsdag 5.9.2013
Föräldramöte kl 18.30
Torsdag 12.9.2013
Ma-prov
Fredag 13.9.2013
Hungerdags-insamling
Torsdag 19.9.2013
Oförberedd diktamen
Fredag 27.9.2013
Hem och Skola dagen med öppet hus
Tisdag 1.10.2013
Peter och Vargen musiksaga
Onsdag 2.10.2013
Alla börjar 9.15
Fredag 4.10.2013
NyFi-prov
Tisdag 8.10.2013
Skolfotografering kl 9.35
Måndag 14.10.2013
Höstlov
Tisdag 15.10.2013
Höstlov
Onsdag 16.10.2013
Höstlov
Torsdag 17.10.2013
Höstlov
Fredag 18.10.2013
Höstlov
Tisdag 22.10.2013
Alla slutar 13.15
Onsdag 23.10.2013
Alla börjar 8.30
Torsdag 24.10.2013
Unicef-rundan
Fredag 25.10.2013
Ma-prov
Måndag 28.10.2013
Utvecklingssamtal
Tisdag 29.10.2013
Utvecklingssamtal Alla slutar 14.15
Onsdag 30.10.2013
Mina-prov s.7-27
Utvecklingssamtal Alla börjar 9.15
Torsdag 31.10.2013
Utvecklingssamtal Teater i skolan
Fredag 1.11.2013
Utvecklingssamtal
Måndag 4.11.2013
Religions prov
Tisdag 5.11.2013
Svenska kvällen kl 18-20
Onsdag 6.11.2013
Svenska dagen
Fredag 8.11.2013
Engelska prov
Onsdag 13.11.2013
MeFi-prov
Torsdag 14.11.2013
Djungelboken på teater i H:fors
Onsdag 20.11.2013
Besök till Konsthallen
Ma-prov Marias grupp
Torsdag 21.11.2013
Simning Besök till Huhtisen koulu
Fredag 22.11.2013
Ma-prov Carolas grupp
Torsdag 28.11.2013
Simning
Fredag 29.11.2013
MOFI-prov
Torsdag 5.12.2013
Självständighets fest Skoldagen avslutas 12.00
Fredag 6.12.2013
Självständighets dagen
Måndag 9.12.2013
Museibesök "Som förr i världen" start kl 8.15
Torsdag 12.12.2013
Julpyssel med väneleverna
Fredag 13.12.2013
Lucia NyFi prov
Torsdag 19.12.2013
Julfest kl 18.30 Skoldag 8.30-12.15
Fredag 20.12.2013
Julgudstjänst Skoldag 8.45- 12.00
Lördag 21.12.2013
Jul-lov
Söndag 22.12.2013
Jul-lov
Måndag 23.12.2013
Jul-lov
Tisdag 24.12.2013
Jul-lov
Onsdag 25.12.2013
Jul-lov
Torsdag 26.12.2013
Jul-lov
Fredag 27.12.2013
Jul-lov
Lördag 28.12.2013
Jul-lov
Söndag 29.12.2013
Jul-lov
Måndag 30.12.2013
Jul-lov
Tisdag 31.12.2013
Jul-lov
Onsdag 1.1.2014
Jul-lov
Torsdag 2.1.2014
Skolan börjar
Måndag 6.1.2014
Tretton dagen
Fredag 10.1.2014
Ma-prov (Carola)
Tisdag 14.1.2014
Innebandy turnering
Tisdag 28.1.2014
Prov i engelska
Onsdag 5.2.2014
Författarbesök
Torsdag 6.2.2014
Ma-prov (Carolas grupp)
Måndag 10.2.2014
Prov i religion Skrinning med vänelever
Tisdag 11.2.2014
Ma-prov ( Maria grupp)
Onsdag 12.2.2014
Kvabaré åk 4-6
Torsdag 13.2.2014
Mo-prov
Måndag 17.2.2014
sportlov
Tisdag 18.2.2014
sportlov
Onsdag 19.2.2014
sportlov
Torsdag 20.2.2014
sportlov
Fredag 21.2.2014
sportlov
Torsdag 27.2.2014
Vintersportdag
Onsdag 5.3.2014
Besök till Folkakademin
Tisdag 11.3.2014
Prov i MiNa
Torsdag 13.3.2014
Ma-prov (Marias)
Tisdag 18.3.2014
Ma-prov (Carolas)
Onsdag 26.3.2014
NyFi-prov
Torsdag 10.4.2014
Ma-prov (Carolas)
Söndag 13.4.2014
Gustafs skoltävlingar
Måndag 14.4.2014
En färd i A. Edelfelts värld i Holmska gården
Torsdag 17.4.2014
Påskgudstjänst. Skoldag 8.30-12.00
Fredag 18.4.2014
Påsk
Lördag 19.4.2014
Påsk
Söndag 20.4.2014
Påsk
Måndag 21.4.2014
Påsk
Torsdag 24.4.2014
Simning, skoldagen avslutas 13.30
Måndag 28.4.2014
Besök till stadsbiblo
Onsdag 30.4.2014
Skoldag 8.30-12.15
Tisdag 6.5.2014
Prov i engelska
Torsdag 8.5.2014
simning
Måndag 12.5.2014
Skattjakt i Borgå rådhus
Tisdag 13.5.2014
Ma-prov (Maria)
Torsdag 15.5.2014
simning Ma-prov (Carola)
Tisdag 20.5.2014
Borgåskolornas mästerskap i friidrott
Fredag 23.5.2014
Stafettkarneval
Måndag 26.5.2014
"Pick-nick"
Onsdag 28.5.2014
Fotbollsturnering 8.30-14
Torsdag 29.5.2014
Ledigt
Fredag 30.5.2014
Skoldag 8.45-12
Lördag 31.5.2014
Våravslutning 9.15
Tisdag 12.8.2014
Välkomman till skolan
Onsdag 20.8.2014
Tove Jansson utställning
Torsdag 21.8.2014
Glassfest och skolfred
Onsdag 3.9.2014
Besök till stadsbiblo
Skolfoto
Torsdag 4.9.2014
Friluftsdag 8.45-12.45
Fredag 5.9.2014
Besök till konstskolan 12-13
Torsdag 11.9.2014
Föräldramöte kl 17.30