Peda.net > Verkkoveräjien etusivu > Porvoo - Borgå > Albert Edelfeltin koulu >

Albert Edelfeltin koulu

YLLÄPITOON >>    

YHTEYSTIEDOT

Albert Edelfeltin koulu
Näsin koulukatu 3
06100 Porvoo

Opettajainhuone: 040 188 12 76
Kotitalousluokka: 040 188 12 72
Liikunnan opettajat: 040 179 40 84
Talonmies Arto Roivainen: 040 182 80 38
Emäntä Minna Parmasuo: 040 485 8108

Otathan koulumme päivärytmin (alempana tällä sivulla) huomioon tavoitellessasi opettajia puhelimitse.

Rehtori
Juha-Pekka Levänen
040 588 6303
juha-pekka.levanen@porvoo.fi

Apulaisrehtorit
Yleisopetus: Anna Talvitie 040 836 69 92
Pienluokat: Anne Kolsi 040 510 11 29

Koulusihteeri
Päivi Korpela 040 197 77 97

Opetushenkilökunnan sähköposti: etunimi.sukunimi@porvoo.fi
Koulun sähköposti: albertedelfeltin.koulu@porvoo.fi

 
Kuva
 

KiVa -boxi

kivaboxi.png
 
Kuva
 

LUKUVUOSI 2014 - 2015

LUKUVUOSI 2014 - 2015
Klikkaa kuvaa tutustuaksesi koulumme pelisääntöihin
 
 
Kuva
 
Kuva
 
Kuva
 
Kuva
 

Päivärytmi 1.-2. -luokat

1. oppitunti: 8.30-9.15
2. oppitunti: 9.15-10.00
lounas + tauko 10.20-10.45
3. oppitunti: 10.45-11.30
4. oppitunti: 11.45-12.30
5. oppitunti: 12.30-13.15
6. oppitunti: 13.30-14.15

Mahdolliset poikkeukset pääsääntöisestä päivärytmistä näkyvät luokan omassa lukujärjestyksessä.
 

Päivärytmi 3.-5. -luokat

1. oppitunti: 8.30-9.15
2. oppitunti: 9.15-10.00
3. oppitunti: 10.15-11.00
lounas 11.00-11.45
4. oppitunti: 11.45-12.30
5. oppitunti: 12.30-13.15
6. oppitunti: 13.30-14.15
7. oppitunti: 14.15-15.00

Päivärytmi on pääsääntöinen, lounaan ja 4. oppitunnin ajankohta voivat vuorotella.
 

Päivärytmi 6.-9. -luokat

1. oppitunti: 8.30-9.15
2. oppitunti: 9.15-10.00
3. oppitunti: 10.15-11.00
4. oppitunti: 11.00-11.45
lounas 11.45-12.30
5. oppitunti: 12.30-13.15
6. oppitunti: 13.30-14.15
7. oppitunti: 14.15-15.00

Päivärytmi on pääsääntöinen, lounaan ja 4. oppitunnin ajankohta voivat vuorotella.
 

Albert Edelfeltin koulun kalenteri

<<Huhtikuu>> <<2015>>
Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1
2
12:30 -
8. -luokkalaisten totetuttama pääsiäisdraama, koulupäivä päättyy pääsiäisdraaman jälkeen noin klo 13.00
3
pitkäperjantai
4 5
15
6
II pääsiäispäivä
7 8 9 10 11 12
16 13 14 15 16 17 18 19
17 20 21 22
09:15 - 12:30
Pajapäivä Koko koulun taito- ja taideainepäivä
11:30 - 13:30
8. -luokkalaisten kädentaitopäivät AMISTOLLA, lähtö alapihalta klo 11.30
12:30 - 13:30
ATTE -show
18:00 -
ATTE -iltashow
09:15 -
Srk:n päivänavaus/ Juhis
25 26
18 27 28 29 30
Näytä: Menneet | Tulevat | Kaikki
Tilaa: ICAL Lataa: ICAL