Peda.net > Verkkoveräjien etusivu > Edellisen tason veräjä >

Kisatulokset

YLLÄPITOON >>    

Senttejä ja sekunteja

Joutsan alakoulujen yu-kisat 8.9.2007
Tulokset koulujen kisoista 8.9.2007

esikoulu tytöt 60m


1.Anniina Haapala Mieskonmäki 13,06
2.Katri Kuitunen Mieskonmäki 13,80
3.Anni Tuominen Rölli 14,01
4.Vilma Lehtonen Rölli 14,06
5.Siiri Reinikainen Rölli 14,53
6.Vilja Ruokonen Rölli 15,06
7.Petra Lahtinen Rölli 15,54
8.Saana Olkkonen Rölli 15,73
9.Eerika Alanko Rölli 15,92
10.Anni Sinikka Järvinen Rölli 17,94


esikoulu pojat 60m

1.Ville Veikko Pirinen Rölli 12,8
2.Eetu Oksanen Rölli 13,1
3.Jesse Järvinen Rölli 14,2
4.Kalle Kaitamäki Rölli 15,5
5.Jerry Järvinen Rölli 15,8
6.Santeri Saranki Rölli 15,9


1.-2.lk 60m tytöt

1.Loviisa Viro Pohvinrinne 10,90
2.Krista Tuukkanen Pohvinrinne 11,32
3.Tessa Saarinen Pohvinrinne 11,65
4.Susanna Kolunsarka Pohvinrinne 11,86
5.Erika Haapala Mieskonmäki 11,95
6.Janette Mikkola Pohvinrinne 12,05
7.Tuuli Liukkonen Pohvinrinne 12,19
8.Julia Grönlund Angesselkä 12,24
9.Inkeri Reinikainen Pohvinrinne 12,50
10.Katariina Laitinen Mieskonmäki 12,56
11.Liisa Parhiala Pohvinrinne 12,66
12.Eveliina Lehtonen Pohvinrinne 12,76
13.Niina Saarinen Pohvinrinne 12,82
14.Riikka Salonen Mieskonmäki 13,37
15.Nanna Nieminen Mieskonmäki 13,39
16.Jenna Salonen Pohvinrinne 13,50
17.Viivi Nurminen Pohvinrinne 14,01
18.Aleksandra Rosenlöf Pohvinrinne 14,10
19.Niina Rantanen Pohvinrinne 15,82
20.Veera Tarvonen Pohvinrinne 26,19



1.-2.lk 60m pojat

1. Samba Sissoho Pohvinrinne 10,73
2. Erik Kuitunen Angesselkä 11,19
3. Jiro Heino Pohvinrinne 11,52
4. Mauno Huikko Angesselkä 11,80
5. Mikko Hyväkkä Pohvinrinne 11,83
6. Teemu Ikonen Angesselkä 11,99
7. Toni Toivonen Pohvinrinne 12,09
8. Juho Morosoff Angesselkä 12,09
9. Robert Kuitunen Angesselkä 12,10
10. Elias Viro Pohvinrinne 12,31
11. Eetu Oksanen Mieskonmäki 12,52
12. Johannes Miina Pohvinrinne 12,57
13. Riku Hokkanen Pohvinrinne 12,59
14. Tuure Heino Pohvinrinne 12,92
15. Matias Olkkonen Pohvinrinne 13,15
16. Jesper Salonen Pohvinrinne 13,39
17. Pyry Purojärvi Pohvinrinne 14,24



5.-6.lk 60m tytöt


1. Eveliina Pappinen Pohvinrinne 9,46
2. Reetta Kuitunen Mieskonmäki 9,51
3. Fatu Sissoho Pohvinrinne 9,59
4. Milja Kuitunen Pohvinrinne 9,71
5. Emma Niskanen Pohvinrinne 10,02
6. Veera Laakso Pohvinrinne 10,06
7. Maria Hyväkkä Pohvinrinne 10,10
8. Iida Rajala Mieskonmäki 10,16
9. Tiia Norola Pohvinrinne 10,24
10. Tiia Laakso Pohvinrinne 10,35
11. Mona Laaksonen Pohvinrinne 10,48
12. Janika Vesanen Pohvinrinne 10,61
13. Satu Saarela Pohvinrinne 10,75
14. Mari Kuisma Pohvinrinne 10,94
15. Taru Saareke Pohvinrinne 11,00
16. Linda Heimonen Pohvinrinne 11,10
17. Hanna Laitinen Pohvinrinne 11,33
18. Norairis Markkanen Pohvinrinne 12,08
19. Suvi Hölttä Pohvinrinne 12,20


5.-6.lk 60m pojat

1. Ville Oksanen Pohvinrinne 9,49
2. Olli Tuominen Pohvinrinne 9,81
3. Riku Kuitunen Mieskonmäki 10,07
4. Juha Pekka Salonen Pohvinrinne 10,08
5. Topi Jussila Pohvinrinne 10,08
6. Tino Toivonen Pohvinrinne 10,43
7. Jussi Salminen Pohvinrinne 10,49
8. Eero Takala Pohvinrinne 10,64
9. Jyri Visa Pohvinrinne 10,68
10. Tuure Tamminen Pohvinrinne 10,74
11. Jetro Kraemer Pohvinrinne 10,86
12. Juuso Järvinen Pohvinrinne 11,28
13. Markus Saari Mieskonmäki 11,50
14. Sami Tiihonen Mieskonmäki 11,68
15. Juho Jormanainen Pohvinrinne 11,81
16. Arttu Laakso Mieskonmäki 11,86
17. Daniel Malinen Mieskonmäki 15,27



3.-4. lk 60m tytöt

1.erä 1. Iida Maria Lahti Pohvinrinne 10,07
2. Pilvi Siitari Pohvinrinne 10,15
3. Reetta Tuukkanen Pohvinrinne 10,24
4. Silja Hölttä Angesselkä 10,42
5. Ulla Tuominen Pohvinrinne 10,56
6. Emma Pylkkänen Mieskonmäki 10,61
7. Binta Kolley Pohvinrinne 10,63
8. Jonna Laitinen Mieskonmäki 10,84
9. Kiia Räsänen Pohvinrinne 10,88
10. Iida Kuurne Pohvinrinne 11,02
11. Hanna Lankia Pohvinrinne 11,36
12. Jutta Lampinen Mieskonmäki 11,38
13. Anni Tarvonen Pohvinrinne 11,40
14. Anne Mustonen Pohvinrinne 11,63
15. Iida Pappinen Pohvinrinne 11,63
16. Mira Pirinen Pohvinrinne 11,64
17. Salla Laitinen Pohvinrinne 11,79
18. Nelli Heikkinen Pohvinrinne 11,89
19. Emma Lindholm Pohvinrinne 12,32
20. Emma Virtanen Pohvinrinne 12,37
21. Laura Laitinen Pohvinrinne 12,41
22. Minna Hartonen Pohvinrinne 12,52
23. Tehilla Salonen Mieskonmäki 12,61
24. Kati Kuisma Pohvinrinne 12,69



3.-4.lk 60m pojat

1. Aleksi Kolunsarka Angesselkä 10,02
2. Leevi Ruokonen Angesselkä 10,10
3. Tuukka Jussila Pohvinrinne 10,20
4. Lari Nikkanen Pohvinrinne 10,22
5. Juho Kärnä Pohvinrinne 10,36
6. Ville Oksanen Mieskonmäki 10,54
7. Sakari Aaltonen Pohvinrinne 10,71
8. Oskari Aaltonen Pohvinrinne 10,77
9. Valtteri Kärkäs Pohvinrinne 11,03
10. Juuso Grönlund Angesselkä 11,06
11. Jerreh Kolley Pohvinrinne 11,09
12. Onni Långström Pohvinrinne 11,23
13. Jere Dammert Pohvinrinne 11,56
14. Janne Jokinen Pohvinrinne 11,67
15. Ville Salonen Mieskonmäki 11,75
16. Jimi Kuosma Pohvinrinne 11,91
17. Markus Liimatainen Angesselkä 11,96
18. Mikko Parkkonen Angesselkä 11,99
19. Joonas Saari Mieskonmäki 12,28
20. Asatur Ahonen Pohvinrinne 12,99
xxx

5.-6.lk kuula tytöt

1. Reetta Metsänen Pohvinrinne 7,11
2. Jenni Ilmonen Pohvinrinne 6,95
3. Mari Kuisma Pohvinrinne 6,25
4. Tiia Laakso Pohvinrinne 6,00
5. Maija Hokkanen Mieskonmäki 5,71
6. Elina Lahti Mieskonmäki 5,59
7. Helmi Rämö Pohvinrinne 5,33
8. Eveliina Pappinen Pohvinrinne 5,20
9. Maria Hyväkkä Pohvinrinne 5,06
10. Riina Nikkanen Pohvinrinne 4,96
11. Alexandra Järvinen Mieskonmäki 4,75
12. Rosa Lepistö Pohvinrinne 4,39
13. Jenna Minkkinen Pohvinrinne 4,27
14. Laura Roivainen Pohvinrinne 3,92
15. Nella Virtanen Pohvinrinne 3,40
16. Norairis Markkanen Pohvinrinne 2,77


5.-6. pojat kuula

1. Jetro Kraemer Pohvinrinne 8,74
2. Mika Hartonen Pohvinrinne 8,33
3. Reko Tamminen Pohvinrinne 7,75
4. Antti Hautakangas Pohvinrinne 7,74
5. Juho Kuitunen Mieskonmäki 7,70
6. Jesse Minkkinen Pohvinrinne 7,18
7. Toni Nylund Pohvinrinne 6,92
8. Pasi Järvelin Pohvinrinne 6,47
9. Aleksi Luri Pohvinrinne 6,35
10. Juha Pekka Salonen Pohvinrinne 6,10
11. Santeri Hentinen Pohvinrinne 5,88
12. Riku Kuitunen Mieskonmäki 5,70
13. Otto Lankia Pohvinrinne 5,63
14. Olli Malin Angesselkä 5,55
15. Osmo Aaltonen Pohvinrinne 5,17
16. Joosua Nieminen Angesselkä 5,10
17. Jesse Lampinen Mieskonmäki 4,87
18. Torsti Hännikäinen Pohvinrinne 4,82
19. Vili Talikka Pohvinrinne 4,67
20. Juuso Suomalainen Pohvinrinne 4,28




tytöt 5.-6.lk korkeus

1. Reetta Metsänen Pohvinrinne 145
2. Jenni Ilmonen Pohvinrinne 125
3. Fatu Sissoho Pohvinrinne 115
4. Jenna Ripatti Mieskonmäki 110
5. Jutta Ilmonen Pohvinrinne 105
6. Iida Rajala Mieskonmäki 100
7. Mona Laaksonen Pohvinrinne 95
8. Sanni Saarela Pohvinrinne 95
9. Jenna Minkkinen Pohvinrinne 90
10. Helena Salonen Pohvinrinne 85
11. Helmi Rämö Pohvinrinne 85


korkeus 5.-6.lk pojat

1. Ville Oksanen Pohvinrinne 125
2. Reko Tamminen Pohvinrinne 125
3. Santeri Åkman Pohvinrinne 120
4. Eero Takala Pohvinrinne 120
5. Joonas Toivakka Pohvinrinne 120
6. Jyri Visa Pohvinrinne 115
7. Henri Reinikainen Pohvinrinne 115
9. Jesse Minkkinen Pohvinrinne 105
10. Jasu Tommila Pohvinrinne 105
11. Topi Jussila Pohvinrinne 105
12. Santeri Hentinen Pohvinrinne 100


3.-4. lk pituus tytöt

1. Iida Maria Lahti Pohvinrinne 3,60
2. Reetta Tuukkanen Pohvinrinne 3,31
3. Silja Hölttä Angesselkä 3,17
4. Pilvi Siitari Pohvinrinne 3,16
5. Hanna Lankia Pohvinrinne 3,08
6. Binta Kolley Pohvinrinne 3,03
7. Iida Kuurne Pohvinrinne 3,02
8. Emma Pylkkänen Mieskonmäki 3,00
9. Mira Pirinen Pohvinrinne 2,92
10. Iida Pappinen Pohvinrinne 2,86
11. Jutta Lampinen Mieskonmäki 2,83
12. Heidi Hokkanen Pohvinrinne 2,68
13. Emma Rantanen Pohvinrinne 2,66
14. Nelli Heikkinen Pohvinrinne 2,63
15. Paula Järvelin Pohvinrinne 2,60
16. Tehilla Salonen Mieskonmäki 2,60
17. Kati Kuisma Pohvinrinne 2,58
18. Juuli Järvinen Pohvinrinne 2,58
19. Veera Hentinen Pohvinrinne 2,57
20. Bettina Törnvall Pohvinrinne 2,55
21. Anne Mustonen Pohvinrinne 2,52
22. Salla Laitinen Pohvinrinne 2,32
23. Marika Nieminen Pohvinrinne 2,20


3.-4.lk pituus pojat

1. Juuso Grönlund Angesselkä 3,44
2. Tuukka Jussila Pohvinrinne 3,42
3. Ville Oksanen Mieskonmäki 3,39
4. Topi Mällönen Mieskonmäki 3,16
5. Herman Enke Pohvinrinne 3,00
6. Sakari Aaltonen Pohvinrinne 2,97
7. Jere Dammert Pohvinrinne 2,97
8. Juho Kärnä Pohvinrinne 2,96
9. Mikko Järvelin Pohvinrinne 2,90
10. Jerreh Kolley Pohvinrinne 2,84
11. Jaakko Lahti Pohvinrinne 2,67
12. Janne Jokinen Pohvinrinne 2,62
13. Mikko Parkkonen Angesselkä 2,56
14. Markus Liimatainen Angesselkä 2,53
15. Jimi Kuosma Pohvinrinne 2,35
16. Joona Honkasalo Pohvinrinne 2,23
17. Roope Ahokas Pohvinrinne 2,17


3.-4.lk turbokeihäs pojat

1. Lari Nikkanen Pohvinrinne 25,65
2. Matti Pirkkalainen Angesselkä 15,27
3. Oskari Aaltonen Pohvinrinne 15,14
4. Leevi Ruokonen Angesselkä 15,01
5. Mikko Järvelin Pohvinrinne 14,78
6. Topi Mällönen Mieskonmäki 14,23
7. Herman Enke Pohvinrinne 13,42
8. Jaakko Lahti Pohvinrinne 13,21
9. Onni Långström Pohvinrinne 12,78
10. Aleksi Kolunsarka Angesselkä 11,49
11. Asatur Ahonen Pohvinrinne 9,67
12. Topias Heino Pohvinrinne 7,97


3.-4.lk turbokeihäs tytöt

1. Bettina Törnvall Pohvinrinne 13,78
2. Kaisa Malin Angesselkä 12,14
3. Jonna Laitinen Mieskonmäki 11,27
4. Veera Hentinen Pohvinrinne 10,05
5. Heidi Hokkanen Pohvinrinne 8,80
6. Emma Rantanen Pohvinrinne 7,65
7. Minna Hartonen Pohvinrinne 7,60
8. Paula Järvelin Pohvinrinne 6,95
9. Niiarosa Markkanen Pohvinrinne 4,39


1 2lk pallonheitto pojat

1. Juho Toivakka Pohvinrinne 23,25
2. Teemu Ikonen Angesselkä 22,96
3. Samba Sissoho Pohvinrinne 20,90
4. Juho Morosoff Angesselkä 19,48
5. Mauno Huikko Angesselkä 19,04
6. Santtu Ojala Pohvinrinne 17,39
7. Mikko Hyväkkä Pohvinrinne 17,20
8. Atte Laakso Mieskonmäki 16,52
9. Elias Viro Pohvinrinne 16,47
10. Matias Olkkonen Pohvinrinne 15,82
11. Erik Kuitunen Angesselkä 15,40
13. Jesper Salonen Pohvinrinne 15,31
14. Eetu Oksanen Mieskonmäki 14,49
15. Lauri Parkkonen Angesselkä 14,31
16. Pyry Purojärvi Pohvinrinne 13,94
17. Oskari Oittinen Pohvinrinne 13,88
18. Johannes Miina Pohvinrinne 13,78
19. Jiro Heino Pohvinrinne 13,47
20. Kalle Saltiola Mieskonmäki 13,15
21. Robert Kuitunen Angesselkä 13,14
22. Oskari Leppänen Pohvinrinne 12,40
23. Markus Nieminen Pohvinrinne 12,10
24. Leevi Halttunen Pohvinrinne 11,39
25. Tuure Heino Pohvinrinne 11,23


1.-2. lk pallonheitto tytöt


1. Silja Saranki Pohvinrinne 15,90
2. Tuuli Liukkonen Pohvinrinne 13,73
3. Julia Grönlund Angesselkä 13,63
4. Janette Mikkola Pohvinrinne 12,83
5. Laura Kotimäki Pohvinrinne 12,15
6. Katariina Laitinen Mieskonmäki 11,79
7. Inkeri Reinikainen Pohvinrinne 10,72
8. Minttu Jokinen Pohvinrinne 10,35
9. Aleksandra Rosenlöf Pohvinrinne 9,83
10. Alma Rantanen Pohvinrinne 9,53
11. Susanna Kolunsarka Pohvinrinne 8,87
12. Riikka Salonen Mieskonmäki 8,75
13. Erika Haapala Mieskonmäki 8,01
14. Jenni Morosoff Pohvinrinne 6,47
15. Laura Lavio Pohvinrinne 6,35


esikoulu tytöt pallonheitto
1. Eerika Alanko Rölli 8,90
2. Katri Kuitunen Mieskonmäki 8,27
3. Anniina Haapala Mieskonmäki 8,12
4. Anu Tuominen Rölli 6,74
5. Siiri Reinikainen Rölli 6,48
6. Vilma Lehtonen Rölli 6,25
7. Lotta Lampinen Mieskonmäki 5,92
8. Anni Sinikka Järvinen Rölli 5,87
9. Petra Lahtinen Rölli 5,65
10. Vilja Ruokonen Rölli 5,41

esikoulu pojat pallonheitto

1. Jerry Järvinen Rölli 14,73
2. Ville Veikko Pirinen Rölli 11,97
3. Eetu Oksanen Rölli 11,60
4. Santeri Saranki Rölli 11,45
5. Jesse Järvinen Rölli 10,75
6. Janne Tonteri Rölli 9,88
7. Kalle Kaitamäki Rölli 8,01


1.-2.lk 200m tytöt

1. Susanna Kolunsarka Pohvinrinne 44
2. Tuuli Liukkonen Pohvinrinne 45
3. Inkeri Reinikainen Pohvinrinne 46
4. Krista Tuukkanen Pohvinrinne 48
5. Katariina Laitinen Mieskonmäki 49




1.-2.lk 400m pojat

1. Mikko Hyväkkä Pohvinrinne 01:28
2. Samba Sissoho Pohvinrinne 01:29
3. Riku Hokkanen Pohvinrinne 01:40
4. Markus Nieminen Pohvinrinne 01:41
5. Mauno Huikko Angesselkä 01:44
6. Matias Olkkonen Pohvinrinne 01:50
7. Pyry Purojärvi Pohvinrinne 01:57



3.-4. lk 600m tytöt


1. Iida Maria Lahti Pohvinrinne 02:09
2. Reetta Tuukkanen Pohvinrinne 02:16
3. Ulla Tuominen Pohvinrinne 02:23
4. Jonna Laitinen Mieskonmäki 02:26
5. Kaisa Malin Angesselkä 02:33
6. Iida Pappinen Pohvinrinne 02:40
7. Bettina Törnvall Pohvinrinne 02:42
8. Iida Kuurne Pohvinrinne 02:45
9. Kati Kuisma Pohvinrinne 02:47
10. Binta Kolley Pohvinrinne 02:49



3.-4.lk 600m pojat

1. Tuukka Jussila Pohvinrinne 01:59
2. Lari Nikkanen Pohvinrinne 02:13
3. Onni Långström Pohvinrinne 02:21
4. Matti Pirkkalainen Angesselkä 02:23
5. Valtteri Kärkäs Pohvinrinne 02:25
6. Ville Oksanen Mieskonmäki 02:28
7. Sakari Aaltonen Pohvinrinne 02:29

8. Topi Mällönen Mieskonmäki 02:31
9. Markus Liimatainen Angesselkä 02:33
7. Aleksi Kolunsarka Angesselkä 02:35
8. Leevi Ruokonen Angesselkä 02:38
9. Jimi Kuosma Pohvinrinne 03:02
10. Asatur Ahonen Pohvinrinne 03:15


5.-6. lk 800m tytöt

1. Jenni Ilmonen Pohvinrinne 02:54
2. Reetta Metsänen Pohvinrinne 02:58
3. Iida Rajala Mieskonmäki 03:00
4. Jutta Ilmonen Pohvinrinne 03:05
5. Viivi Lehtonen Pohvinrinne 03:11
6. Jenna Minkkinen Pohvinrinne 03:33



5.-6.lk 800m pojat

1. Ville Oksanen Pohvinrinne 02:52
2. Tino Toivonen Pohvinrinne 02:55
3. Topi Jussila Pohvinrinne 02:59
4. Juha Matti Salminen Pohvinrinne 02:59
5. Reko Tamminen Pohvinrinne 03:05
6. Olli Malin Angesselkä 03:13
7. Santeri Åkman Pohvinrinne 03:14
8. Henri Reinikainen Pohvinrinne 03:15
9. Jyri Visa Pohvinrinne 03:17
10. Tuure Tamminen Pohvinrinne 03:17
11. Olli Tuominen Pohvinrinne 03:20
12. Juuso Järvinen Pohvinrinne 03:31
13. Juha Pekka Salonen Pohvinrinne 03:41
14. Otto Lankia Pohvinrinne 03:45
15. Jetro Kraemer Pohvinrinne 03:52



Sukkulaviesti

1. Pohvinrinne I joukkue
2. Angesselkä
3. Pohvinrinne II joukkue
4. Mieskonmäki